Polacy chętnie wybierają Grecję, jako miejsce letniego wypoczynku. Dzieje się tak, dlatego że praktycznie przez cały sezon panuje tutaj piękna pogoda i można wypoczywać na przepięknych plażach. Grecja kontynentalna to przepiękne wybrzeże i mnóstwo starożytnych zabytków do zwiedzania. Wybierając się na wypoczynek do Grecji warto wybrać jedno miejsce, które stanie się naszą bazą wypadową. Jaka miejscowość idealnie się do tego sprawdzi?

Wolos – perełka Tesalii – co można zwiedzać?

Wolos to jedno z miast portowych położonych na wschodnim wybrzeżu Grecji. Należy ono do regionu Tesalia i jednocześnie stanowi jego stolicę. Jest to jeden z największych portów eksportowych położonych nad Morzem Egejskim. Miasto tradycyjnie uważa się za miejsce narodzin mitycznego Jazona, który wyruszył na poszukiwania złotego runa.

Decydując się na pobyt w tym miejscu można zapoznać się z historią całego regionu, dzięki wizycie w Muzeum Archeologicznym. Wśród eksponatów muzealnych znajdują się między innymi płyty grobowe pochodzące z III w p.n.e. oraz ceramika neolityczna.

Czytaj także  Przygoda na kolonii na zamku w Kliczkowie! Zobacz, dlaczego warto!

Grecja ateny

Po zwiedzeniu muzeum warto udać się na spacer po brukowych uliczkach, gdzie można skosztować regionalnych potraw oraz napić się wybornej kawy w jednej z klimatycznych kawiarenek. Cudowna plaża to idealne miejsce na wypoczynek, ale również i park Agios Konstatinos, gdzie tętni życie kulturalne miasta.

Paleros – plaże na zachodzie Grecji – czym się charakteryzują?

Jeżeli decydujemy się na pobyt w zachodniej części Grecji kontynentalnej, a naszym głównym planem jest wypoczynek na plaży, warto wybrać Paleros, jako miejsce wypoczynku. Tutejsze plaże kuszą przejrzystą wodą i cudownie pachnącym, rozgrzanym słońcem piaskiem. Paleros to także ciekawe miejsce, dla osób, które planują wyprawy na Greckie wyspy. W pobliżu tej miejscowości leżą takie wyspy jak Kefalonia czy Korfu.

Jak zwiedzać Grecję kontynentalną?

Jednym z najlepszych sposobów na zwiedzanie Grecji jest zatrzymanie się w jednym hotelu, który stanie się naszą bazą wypadową. Przykładem takiego miejsca może być hotel Marvy Grecja.

Warto pamiętać, że Grecja jest państwem, gdzie jest wiele do zwiedzania i w większych miejscowościach panuje gwar. Dlatego niewielki hotel Marvy położony w zacisznym Kamena Vourla zdaje się idealnym miejscem do wypoczynku po zwiedzaniu. Z miejscowości można udać się na przykład na oglądanie takich historycznych miejsc, jak Ateny, Korynt czy położonych na Półwyspie Peloponeskim: Koryntu, Argos i Sparty. Kiedy mamy więcej czasu możemy pozwolić sobie na zwiedzanie Delf, gdzie urzędowała jedna ze słynnych wyroczni, a także miejscowości Olim, z górą będącą siedzibą najważniejszych greckich bogów.

Czytaj także  Miasta, które warto zwiedzić we Włoszech

Dzięki swojemu położeniu Kamena Vourla pozwala na jedno – dwudniowe wycieczki na wschodnie i zachodnie wybrzeże Grecji. Sama miejscowość położona jest nad malowniczą zatoką, dzięki czemu można zrelaksować się nad wodą lub w jednej z klimatycznej kafejek położonych na plaży.

Tutejsze plaże charakteryzują się piękną, czystą wodą w kolorze ciemnego granatu. Piasek jest dość ciemny i żwirowaty, co odróżnia nadmorskie rejony Kamena Vourla od polskich plaż.

Author