Polacy chętnie wybierają Grecję, jako miejsce letniego wypoczynku. Dzieje się tak, dlatego że praktycznie przez cały sezon panuje tutaj piękna pogoda i można wypoczywać na przepięknych plażach. Grecja kontynentalna to przepiękne wybrzeże i mnóstwo starożytnych zabytków do zwiedzania. Wybierając się na wypoczynek do Grecji warto wybrać jedno miejsce, które stanie się naszą bazą wypadową. Jaka miejscowość idealnie się do tego sprawdzi?

Wolos – perełka Tesalii – co można zwiedzać?

Wolos to jedno z miast portowych położonych na wschodnim wybrzeżu Grecji. Należy ono do regionu Tesalia i jednocześnie stanowi jego stolicę. Jest to jeden z największych portów eksportowych położonych nad Morzem Egejskim. Miasto tradycyjnie uważa się za miejsce narodzin mitycznego Jazona, który wyruszył na poszukiwania złotego runa.

Decydując się na pobyt w tym miejscu można zapoznać się z historią całego regionu, dzięki wizycie w Muzeum Archeologicznym. Wśród eksponatów muzealnych znajdują się między innymi płyty grobowe pochodzące z III w p.n.e. oraz ceramika neolityczna.

Czytaj także  To gdzie ta Nowa Zelandia jest?

Grecja ateny

Po zwiedzeniu muzeum warto udać się na spacer po brukowych uliczkach, gdzie można skosztować regionalnych potraw oraz napić się wybornej kawy w jednej z klimatycznych kawiarenek. Cudowna plaża to idealne miejsce na wypoczynek, ale również i park Agios Konstatinos, gdzie tętni życie kulturalne miasta.

Paleros – plaże na zachodzie Grecji – czym się charakteryzują?

Jeżeli decydujemy się na pobyt w zachodniej części Grecji kontynentalnej, a naszym głównym planem jest wypoczynek na plaży, warto wybrać Paleros, jako miejsce wypoczynku. Tutejsze plaże kuszą przejrzystą wodą i cudownie pachnącym, rozgrzanym słońcem piaskiem. Paleros to także ciekawe miejsce, dla osób, które planują wyprawy na Greckie wyspy. W pobliżu tej miejscowości leżą takie wyspy jak Kefalonia czy Korfu.

Jak zwiedzać Grecję kontynentalną?

Jednym z najlepszych sposobów na zwiedzanie Grecji jest zatrzymanie się w jednym hotelu, który stanie się naszą bazą wypadową. Przykładem takiego miejsca może być hotel Marvy Grecja.

Warto pamiętać, że Grecja jest państwem, gdzie jest wiele do zwiedzania i w większych miejscowościach panuje gwar. Dlatego niewielki hotel Marvy położony w zacisznym Kamena Vourla zdaje się idealnym miejscem do wypoczynku po zwiedzaniu. Z miejscowości można udać się na przykład na oglądanie takich historycznych miejsc, jak Ateny, Korynt czy położonych na Półwyspie Peloponeskim: Koryntu, Argos i Sparty. Kiedy mamy więcej czasu możemy pozwolić sobie na zwiedzanie Delf, gdzie urzędowała jedna ze słynnych wyroczni, a także miejscowości Olim, z górą będącą siedzibą najważniejszych greckich bogów.

Czytaj także  Bułgaria - sposób na tanie wakacje

Dzięki swojemu położeniu Kamena Vourla pozwala na jedno – dwudniowe wycieczki na wschodnie i zachodnie wybrzeże Grecji. Sama miejscowość położona jest nad malowniczą zatoką, dzięki czemu można zrelaksować się nad wodą lub w jednej z klimatycznej kafejek położonych na plaży.

Tutejsze plaże charakteryzują się piękną, czystą wodą w kolorze ciemnego granatu. Piasek jest dość ciemny i żwirowaty, co odróżnia nadmorskie rejony Kamena Vourla od polskich plaż.

Author