Jeszcze do niedawna kolonie na zamku były marzeniem, które trudno było spełnić. Dziś jest zupełnie inaczej. Zamki otworzyły swe wrota również dla dzieci i młodzieży, które chcą aktywnie spędzić czas i przeżyć niezapomniane przygody. Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie na zamku?

Dlaczego kolonie na zamku będą świetnym wyborem?

Wakacje to czas zabawy i odpoczynku. Kolonie tematyczne to świetny sposób, by wybrać się na taki wyjazd, który będzie dla naszego dziecka najciekawszy.

Dzieci mają różnorodne zainteresowania. Zabawa w rycerzy zawsze była wyjątkowo popularna. Warto pamiętać, że można być rycerzem, który jest sprzymierzeńcem Harrego Pottera czy rycerzy Jedai. Młodsze dzieci mogą również wstąpić do klanu, który jest przyjazny Pokemonom.

Wszystkie te gry i zabawy przeprowadzone w odpowiedniej scenografii będą zachwycały dzieci. Ważny jest również realizm zabawy. Stare komnaty, malownicze ganki czy mocne mury obronne z wysokimi basztami na pewno pozytywnie wpłyną na wyobraźnię dzieci, które od razu przeniosą się do baśniowej krainy.

Czytaj także  Gdzie spędzić wakacje? Oto nasze propozycje

Zabawa w takim miejscu jest uruchamia wyobraźnię i pozostawia niezatarte wspomnienia.

Historia i zabawa

Kolonie na zamku to świetny pomysł, by w niezauważalny sposób przemycić dzieciom odrobinę wiedzy historycznej.

Średniowieczne zabawy w Wikingów pozwolą przybliżyć dzieciom historię. Maluchy oraz młodzież dostaną zadania, które pokażą im jak w tamtych czasach wyglądało codzienne życie. Warto również poznać zwyczaje panujące w przeszłości. Rycerskie pojedynki, strzelanie z łuku czy tropienie śladów zwierząt pokaże dzieciom jak inne było życie w dawnych czasach.

Zabawy na świeżym powietrzu oraz zagadki, które dzieci będą musiały rozwiązywać sprawią, że żadne dziecko nie będzie pamiętało o tym, że czas można spędzać przed ekranem komputera.

Kolonie w zamku to idealny sposób, by przemycić dużą dawkę wiedzy historycznej tak, by dzieci nawet się nie zorientowały. Nauka może być świetną zabawą!

W grupie raźniej

Kolonie na zamku, gdzie głównym tematem będą zmagania rycerskie, to również szansa na nauczenie dzieci współpracy, która polega na umiejętności rozdzielania zadań, nauce przewodnictwa czy empatii.

Zadania, które dzieci będą musiały wykonywać będą wymagały przeróżnych umiejętności. Analityczne myślenie przyda się w trakcie rozwiązywania zagadek. Spryt oraz sprawność fizyczna będą potrzebne, by poradzić sobie w trakcie zajęć sportowych.

Czytaj także  Wolos i Paleros - portowe miasteczka w Grecji

Zabawy na koloniach dla dzieci są trak skonstruowane, by grupa osiągała lepsze wyniki, gdy będzie działała razem. Jest to umiejętność, która jest dla dzieci bardzo ważna. To właśnie dzięki współpracy zabawa stanie się jeszcze bardziej inspirująca.

Kolonie na zamku to czas, który pozostanie we wspomnieniach dzieci na długo. Rodzice mogą być pewni, że dzieci spędzą go aktywnie. Ważne jest, że nauczą się również wielu rzeczy. Zdobędą nowe umiejętności, łykną odrobinę historii i przede wszystkim poznają nowe osoby, które mają takie same zainteresowania.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *