Grecja – marzenie każdego początkującego turysty. Jest to kraj, w którym można spędzić wspaniałe wakacje. Dodatkowo każdy znajdzie tu coś dla siebie – wiele atrakcji turystycznych i możliwość poznania historii sprawia, że zarówno Grecja kontynentalna, jak i jej wyspy są idealnym miejscem na wakacje. Kamena Vourla, jak i inne malownicze miasteczka kuszą swoją ofertą dla turystów. Co warto w nich zobaczyć?

Grecja kontynentalna – jakie miasteczka warto odwiedzić?

Grecja kontynentalna to kuszące miejsce na wakacje. Kamena Vourla to jedno z miasteczek, które już z daleka sprawiają, że serce turysty się raduje. Jest to jedno z miast greckich, które są położone bezpośrednio nad morzem. Tutejsza plaża ma kształt niewielkiej zatoczki, a piasek jest nieco inny od tego, jaki znamy z nadbałtyckich plaż. Jest on dość ciemny i żwirowaty. Woda w morzu ma przepiękny kolor, jest przejrzysta, spokojna i ciepła, dlatego tutejsze warunki są doskonałe do nauki pływania czy nurkowania i podglądania życia morskiej fauny.

Wiele niesamowicie malowniczych miasteczek znajduje się na półwyspie Chalkidiki, który nazywany jest potocznie greckimi Karaibami. Wszystko przez przepiękne plaże umieszczone zacisznie w niesamowitych zatokach. Dodatkowo miasteczka tutaj położone mają swój wyjątkowy klimat, a mnogość kawiarenek, kafejek i restauracji sprawia, że można tutaj doskonale wypocząć i zapoznać się z kuchnią regionalną.Wakacje grecja

Czytaj także  Niedocenione miejsca w Europie

Unikatowym miejscem są miasteczka położone na Półwyspie Athos, takie jak Dafni, gdzie większość zabudowy wpisana jest na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Charakterystyczne dla tego regionu są klasztory prawosławne. Athos to bardzo specyficzne miejsce, gdzie turyści mają wstęp jedynie na 3 dni i muszą posiadać wydawaną w Uranupoli lub Salonikach wizę. Dzieje się tak dlatego, że Athos ma status okręgu autonomicznego.

Również półwysep Peloponeski oferuje wiele ciekawych miejsc dla turystów. Jednym z najbardziej malowniczych miasteczek jest Napfilion, nazywany często greckim Neapolem. Jedną z największych atrakcji miasta jest forteca Palimidi górująca nad miastem.

Malownicze miasteczka greckich wysp – które warto zobaczyć?

Greckie wyspy słyną z wielu malowniczych miasteczek. Jednym z najbardziej rozpoznawanych z uwagi na swój charakterystyczny wygląd jest położone na Santorini miasto Oia. Kiedy płyniemy łodzią już z daleka witają nas przepiękne bielone domy o prostej bryle i niebieskich kopułach. To właśnie ten widok najsilniej kojarzy nam się z greckimi wyspami.

Kolejnym miastem, które warto zobaczyć jest stolica wyspy Mykonos – miasto o takiej samej nazwie. Jednak nie jest to miejsce dla osób szukających spokoju, gdyż na Mykonos intensywne życie tętni tutaj do późnych godzin nocnych.

Czytaj także  Przygoda na kolonii na zamku w Kliczkowie! Zobacz, dlaczego warto!

Osoby szukające spokoju powinny raczej zdecydować się na wizytę na wyspie Simi, gdzie w mieście o tej samej nazwie można się zrelaksować. Przepiękne plaże i dobre zaplecze turystyczne sprawiają, że jest to idealne miejsce na letni wypoczynek.

Wiele malowniczych miejsc znajduje się na wyspie Rodos. Jednym z najbardziej charakterystycznych jest drugie co do wielkości miasto Lindos. Położone wzdłuż skalistego wybrzeża, niemalże na jego krawędzi robi niesamowite wrażenie, szczególnie gdy przybywamy tutaj statkiem rejsowym i możemy podziwiać je w całej okazałości.

Kameralna atmosfera panuje także w mieście Assos położonym na Kefalonii. Tutejsze życie toczy się nieśpiesznie, a malownicze plaże i przejrzysta, ciepła woda zapraszają do leniwego wypoczynku. Jedną z największych atrakcji miasteczka jest przepiękna zabudowa utrzymana w prostej i zarazem efektownej stylistyce. Można tu zobaczyć także ruiny zamku wzniesionego w XVI wieku.

Author