Szukając tanich ofert wycieczkowych warto zastanowić się, gdzie chcemy pojechać i później tę ofertę porównać z propozycją, jaką są tanie wczasy Bułgaria. Ten bałkański kraj to miejsce, w którym można doskonale wypocząć, a także poznać niesamowitą kulturę i zobaczyć ciekawe zabytki świadczące o burzliwej historii regionu. Dlaczego warto wybrać Bułgarię na tanie wczasy? Poniżej znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Tanie wczasy Bułgaria –  dlaczego warto wybrać ten kraj?

Bułgaria jeszcze parę lat temu nie była tak popularna wśród polskich turystów jak teraz. Działo się tak dlatego, że bardziej kojarzyła się z miejscem wypoczynku partyjnych prominentów, niż z atrakcyjnym i w miarę tanim, nowoczesnym kurortem. A przecież tutejsza riwiera położona nad Morzem Czarnym urokiem i zapleczem turystycznym dorównuje Lazurowemu Wybrzeżu czy też Costa Brava. Jednak w porównaniu do tych miejsc jest o wiele tańsza i spokojniejsza. Plaże w takich kurortach jak Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg są oblegane przez turystów, ale na całym bułgarskim wybrzeżu można znaleźć mniej gwarne miejscowości, które doskonale sprawdzą się jako miejsce wypoczynku dla osób szukających odrobiny spokoju.

Czytaj także  Najciekawsze zamki w Polsce

Tanie wczasy Bułgaria – jak wybrać korzystną ofertę?

Chcąc naprawdę zaoszczędzić na koszach wycieczki warto zdecydować się na ofertę promocyjną biur podróży. Najbardziej korzystne są oferty typu last minute i first minute. Są to oferty, w których wycieczkę wykupuje się na kilka dni przed wyjazdem lub wręcz przeciwnie, nawet rok lub półtora przed planowanym terminem.

Jeżeli wybieramy się do Bułgarii samodzielnie to koszty pobytu również możemy zminimalizować np. poprzez wybranie hotelu o niższym standardzie lub zatrzymanie się w hostelu. Również wyżywienie może być czynnikiem, na którym można sporo zaoszczędzić. Jeżeli w ośrodku jest możliwość samodzielnego przygotowania jedzenia to można to zrobić, zamiast stołować się w restauracjach.Bułgaria
Tanie wczasy Bułgaria – co zobaczyć?
Jeżeli w czasie wyjazdu planujemy również zwiedzanie, a nie tylko leżenie na plaży to warto wcześniej sprawdzić, które atrakcje i w jakim terminie można zwiedzać za darmo lub przy obniżonej cenie oraz jakie dokładni są zasady sprzedaży biletów ulgowych. Warto też wybrać się do większych miast takich jak Sofia, w okresie tak zwanych nocy muzeów. W tym czasie bardzo często zwiedzającym udostępniane są sale i eksponaty, których nie widać na co dzień za szybami ekspozycji.

Czytaj także  Popularne Hotele w Grecji - Hotel Marvy Grecja, Hotel Dellis Grecja

Spędzając większość czasu w regionie nadczarnomorskim warto wybrać się do Warny, której historia jest ściśle związana z dziejami naszego państwa. To właśnie tutaj zginął Władysław Warneńczyk.

Innym ciekawym miejscem jest Nessebar, który słynie z wielu interesujących zabytków architektonicznych, w tym budynków sakralnych.

Miłośnicy dzikiej przyrody powinni udać się do regionu naddunajskiego i obszaru zwanego Doliną Róż. Z kolei osoby, które interesują się kulturą i historią całego regionu, nie tylko Bułgarii mogą znaleźć wiele ciekawych informacji odwiedzając skanseny położone w regionie staropłanińskim.

Author