Wypoczynek jest niezmiernie ważny w życiu każdego człowieka. Pomimo tego, że dzieci i młodzież nie chodzą do pracy, to również od nauki muszą nieco się odciąć i spędzić miło czas. Niestety nie zawsze rodzice są w stanie zagwarantować dzieciom ciekawe formy rozrywki na rodzinnych wyjazdach. Nie da się ukryć, że dzieci najchętniej bawią się ze swoimi rówieśnikami na koloniach i obozach. Gdzie wysłać dziecko na kolonie? Warto już teraz rozejrzeć się za niestandardowymi miejscami, którymi dzieci będą wręcz zachwycone.  

Nieco historii 

Bardzo dobrym pomysłem są kolonie Zamek Moszna. Każdy, kto jeszcze nie był w Mosznie, powinien to nadrobić. Zamek w Mosznie to bajeczna rezydencja, która znajduje się zaledwie trzydzieści kilometrów od Opola. Bez dwóch zdań jest to najbardziej rozpoznawalna atrakcja turystyczna na Opolszczyźnie. W zamku jest aż 365 pomieszczeń. Można podziwiać także piękne wieże i wieżyczki. Zamek czaruje swoim stylem, wyglądem, a także niepodważalnym urokiem. Dla osób uwielbiających rzeźby i zdobienia jest to prawdziwa gratka. 

Czytaj także  Co warto wiedzieć o dziecięcych fotelikach

Mogłoby się wydawać, że dzieci nie do końca są zainteresowane poznawaniem historii oraz zwiedzaniem poszczególnych pomieszczeń w zamku, czy też dziedzińca. Jednak zwiedzanie w połączeniu z zabawą i to w takim klimacie, na pewno przypadnie dzieciakom i młodzieży do gustu. 

Co zachwyci dzieci w Zamku w Mosznie? 

Rodzice, którzy są nieprzekonani do tego, aby wysłać swoje dzieci na kolonie do Zamku w Mosznie, koniecznie powinno zapoznać się z tym, co miejsce to ma do zaoferowania kolonisto. Dzieci nie tylko będą spały w zamkowych komnatach, ale także będą zajadały się posiłkami serwowanymi w dosyć tajemniczej sali, która znajduje się w zamkowym podziemiu. Podczas kolonii będą się odbywały liczne warsztaty oraz imprezy towarzyszące. Poznają tajemnice zamkowej kawiarni, sali myśliwskiej, sali białej, sali historycznej, zamkowej krypty, wieży, galerii, a także biblioteki. 

Prawdziwą gratką jednak są wieczory, gdy turyści kończą codzienne zwiedzanie. Wówczas dla dzieci do dyspozycji pozostaje większość zamkowych pomieszczeń. Zwykle największe wrażenie robi także otoczenie zamku i już legendarny park. Nie brakuje w nim uroczych zakątków, miejsca do zabaw, a także romantycznych ścieżek. Całość tworzy niepowtarzalny klimat. 

Czytaj także  Czy zimowisko będzie odpowiednie dla mojego dziecka?

Jeśli chcesz wysłać dziecko na niezapomniane kolonie, to weź pod uwagę powyższą propozycję, a na pewno Twoje dziecko spędzi miło czas, nauczy się wiele, a na dodatek pokocha tego typu miejsca. Widać tutaj same plusy. Raczej nie dostrzega się wad. Wakacje będą naprawdę udane. Być może staną się natchnieniem do spędzania czasu wspólnie z rodziną właśnie w takich okazałych i historycznych miejscach. Kolonie Zamek Moszna mogą się okazać idealnym momentem, aby zmienić sposób spędzania czasu wolnego i otworzyć się na inne aktywności oraz rozrywki. 

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *