Kolonie tematyczne od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, pozwalają dziecku spędzić wolny czas zgodnie z zainteresowaniami i w grupie rówieśników podzielających jego hobby. Oferta kolonii tematycznych jest naprawdę szeroka, dlatego warto porozmawiać z dzieckiem przed podjęciem decyzji. Wśród jakich propozycji możemy wybierać?

Artystyczne kolonie tematyczne

Bardzo ciekawa jest oferta kolonii tematycznych związanych z różnymi dziedzinami sztuki. Możemy wybrać kolonie muzyczne związane z nauką gry na instrumencie czy z warsztatami wokalnymi, co ciekawe w ostatni dzień tego rodzaju wyjazdów zazwyczaj organizowany jest koncert, w którym biorą udział wszyscy uczestnicy kolonii.

Podobnie rzecz się ma z koloniami teatralnymi czy tanecznymi. Ostatni dzień jest wielkim wydarzeniem, ponieważ dzieci biorą udział w przedstawieniu czy pokazie tańca. Warto zwrócić uwagę również na kolonie tematyczne związane z malarstwem, rzeźbiarstwem czy tworzeniem ciekawych przedmiotów z papieru, wikliny, tkanin. Dla starszych dzieci ciekawą propozycją okazują się kolonie tematyczne związane z fotografią, pisarstwem, projektowaniem graficznym czy dekoracją wnętrz. Nabyte umiejętności podczas takich wyjazdów mogą okazać się bardzo pomocne podczas wyboru kierunku edukacji czy nawet przyszłego zawodu. Przyjaźnie zawierane na tego rodzaju wyjazdach są zazwyczaj bardzo trwałe, ponieważ wiążą się z dzieleniem pasją i dlatego mogą przetrwać próbę czasu.

Czytaj także  Przygoda na kolonii na zamku w Kliczkowie! Zobacz, dlaczego warto!

Bajki, seriale, gry

Młodsze dzieci mają swoich ulubionych bohaterów, starsze gry komputerowe czy seriale, a jak się okazuje również dla pasjonatów tego rodzaju rozrywki można wybrać ciekawą ofertę. Można spędzić wakacje odtwarzając sceny z ulubionej kreskówki czy serialu czy inscenizując ulubioną grę komputerową wykorzystując ciekawe miejsca i przebierając się postaci z gier.

Dla wielu rodziców jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli martwią się o brak aktywności fizycznej czy relacje z rówieśnikami swojej pociechy. Taki wyjazd pozwala dziecku w zupełnie inny sposób cieszyć się ulubioną rozrywką, poznać rówieśników będących amatorami tej samej gry, kreskówki czy serialu.

Kolonie tematyczne o takim profilu to doskonały sposób na połączenie pasjonatów podobnych rozrywek i jednocześnie pokazania jak inaczej można spędzać wolny czas. Dla młodszych dzieci organizatorzy letnich wyjazdów przygotowali również możliwość spędzenia wakacji z ulubionymi zabawkami, jak np. z popularnymi klockami Lego. Tego rodzaju kolonie tematyczne pozwolą poznać nowe możliwości zabawy i stworzyć wraz grupą rówieśników niepowtarzalne konstrukcje, którymi będą mogły się pochwalić po powrocie do szkoły. Dla dzieci zainteresowanych nowinkami technicznymi przygotowaną również warsztaty konstruowania robotów, co pozwala znacznie rozwinąć dotychczasowe umiejętności, a może nawet zaprocentować w dorosłym życiu. Wybór kolonii tematycznych jest ogromny i z pewnością każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Czytaj także  To gdzie ta Nowa Zelandia jest?
Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *