Mieszkańcy Dolnego Śląska, którzy chcą wysłać dziecko na zorganizowany wypoczynek blisko miejsca zamieszkania, mają do wyboru kilka ciekawych lokalizacji. Zamek Kliczków, kolonie i czarodziejska przygoda – to wszystko jest możliwe dzięki organizatorom wyjazdów.

Zamek Kliczków, kolonie i tajemnice tego miejsca

Historia zamku budowli sięga aż XII wieku, kiedy w tym miejscu stanął kamienny gród. Jego budowlę rozpoczęto w XIII wieku, a przez wiele lat swego istnienia zmieniał właścicieli i charakter. W 1747 roku kupił go Seyfried von Promnitz, a do 1945 roku zamek pozostawał w rękach rodziny. Energicznie właściciele rozbudowali posiadłość, dodając nowe wieże, szczyty, gzymsy i portale, a także odnowioną elewację. Dzięki tej modyfikacji, Kliczków stał się połączeniem francuskiego i włoskiego renesansu, niemieckiego manieryzmu oraz angielskiego gotyku. Powstał też piękny park. Po II wojnie światowej, którą przetrwał bez większego uszczerbku, był nadzorowany przez różne instytucje, a odnowiono go w latach 90. XX wieku. Obecnie składa się z dwóch dziedzińców, które są otoczone skrzydłami w stylach neogotyckim oraz neorenesansowym. Najstarszy zachowany fragment obiektu, jest ukryty w skrzydle południowo – zachodnim. Goście, w tym uczestnicy kolonii, mogą korzystać z hotelu, który ma do zaoferowania również wiele ciekawych rekreacji, jak również bazę gastronomiczną.

Czytaj także  Tematyczne spacery po Warszawie – zwiedzanie z przewodnikiem

Zobacz: https://quatromondis.pl/zamek-kliczkow

Zamek Kliczków, kolonie, rycerze – co powstanie?

Dzieci lubią przygody, a jeśli nie boją się rycerskiego kodeksu, łucznictwa, fechtunku i jazdy konnej, świetnie będą się bawić w zamku Kliczków. W będącym jego częścią Folwarku Książęcym można zatopić się w Tajemniczym Świecie Tropicieli, Zwiadowców i Rycerzy. W czasie obozu dzieci będą chodzić do lasu, by budować szałasy i tropić dziką zwierzynę. Zamek Kliczków, kolonie i rycerze to wszystko? Absolutnie nie, gdyż w programie są również gry terenowe oraz obserwacja gwiazd. Położony w sercu Dolnośląskich Borów zamek stwarza okazję do długich spacerów. Uczestnicy mogą dodatkowo spróbować konnej jazdy, zaopiekować się końmi w stajni czy przejechać bryczką. Organizatorzy dostosowują się do dzieci, podążają za nimi, by rozwijać ich pasje i zaciekawiać. Tematy i sposób realizacji dostosowane są do wieku uczestników, a pracują oni na ciekawych kartach pracy. W czasie pobytu dzieci mają również pobawić się w wybranych zamkowych salach, zakładając historyczne stroje. Nie musimy martwić się pociechy, gdyż będą one odpoczywać w pięknych salach, a posiłki będą dostosowane do ich potrzeb. Ogrodzony i całodobowo monitorowany teren daje poczucie bezpieczeństwa, a wykwalifikowana kadra wychowawcza opiekuje się dziećmi.

Czytaj także  5 najlepszych atrakcji w Budapeszcie

Zamek Kliczków, kolonie i czas spędzony na zabawie – to idealny scenariusz dla naszych pociech. Nie czekajmy więc zbyt długo, a zapiszmy milusińskich na jeden z turnusów.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *