Wielu rodziców zastanawia się, czy zimowisko będzie dobrym pomysłem dla jego dziecka. Można zdecydowanie stwierdzić, iż będzie to wręcz wspaniały pomysł, a pytanie nie powinno brzmieć czy warto, ale dlaczego warto wysłać dziecko na zimowisko.

Czy dzieci w obecnych czasach potrzebują zimowisk?

Bez wątpienia obecne zimy nie przypominają tych, które były 30 lat temu. Lata 90. to czas niepowtarzalnych zabaw w śniegu, lepienia bałwana i bitw na śnieżki. Oczywiście śniegu na ulicach było co niemiara. Niestety w obecnych czasach śniegu często jest jak na lekarstwo. Czy zatem dzieci nie czują już tej atmosfery zimy, którą czuły starsze pokolenia? Niekoniecznie. Wydaje się, że postęp technologiczny odebrał aktualnie młodzieży kreatywność do zabaw w śniegu i zgromadził ich skupienie w telefonach lub grach komputerowych.

Z drugiej jednak strony to od nas dorosłych powinno zależeć, na czym skupiają się nasze dzieci. Być może pochłonięci komputerami i telefonami nie wiedzą nawet, jak wspaniale można bawić się na śniegu. Z tego tez powodu warto wysłać dziecko na zimowisko, aby dać mu szansę poznania realnego świata.

Czytaj także  Dlaczego warto wysłać dziecko na zimowisko?

Zimowiska w 2023 roku

Zimowiska dla najmłodszych oferują wiele aktywności co sprawia, że dziecko może odkryć swoje hobby lub pasję. Warto jednak zastanowić się, które będzie najlepsze dla naszej pociechy. W obecnych czasach na rynku jest dosyć duży wybór obozów, które oferują najmłodszym aktywny wypoczynek o różnej tematyce. Do dyspozycji są takie obozy jak:
– narciarski
– tenisowy
– artystyczny
– musicalowy
– survivalowy
– przygodowy
– językowy.

Ciekawe są zimowiska, na których połączone są tematy związane z survivalem, zajęciami artystycznymi i nauką jazdy na nartach. Tego typu obozy pozwalają dziecku skorzystać z wielu atrakcji tuż po szkoleniu z narciarstwa. Z corocznych opinii wynika, iż największą popularnością na tego typu zimowiskach cieszą się wycieczki krajoznawcze, a także różnego rodzaju konkursy i zabawy. Wyjazdy do parku wodnego oraz wszelkiego typu warsztaty i turnieje to kolejne niespodzianki czekające na nich w trakcie pobytu na zimowisku.

Zimowiska w górach

Bez wątpienia zimowe obozy rozwijają i uczą dzieci relacji, jednakże największym atutem zimowisk jest to, że pokazują naszym pociechom różne formy aktywności fizycznej. Jest to wręcz niezbędne dla zachowania ich zdrowia, szczególnie w czasach wszechogarniającej technologii. Obozy zimowe w swojej ofercie mają najczęściej jazdę na nartach czy snowboardzie oraz zjeżdżanie z górki i budowanie igloo. Wszelkiego rodzaju zabawy to świetny sposób na odciągnięcie młodzieży od komputerów i świetna okazja, aby spędziły sporo czasu na świeżym powietrzu. Dzięki świeżemu, górskiemu powietrzu, dzieciaki wypoczną i zregenerują się przed powrotem do szkoły.

Czytaj także  Dlaczego warto wybrać kolonie tematyczne zamiast tradycyjnych obozów?

Czy zimowisko będzie odpowiednie dla mojego dziecka? Takie pytanie często sobie zadajemy. Odpowiedź jest zdecydowana. Tak. Zimowy obóz to świetna okazja, aby dzieci przekonały się, że świat realny jest znacznie ciekawszy niż ten wirtualny.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *