Tematyczne spacery po Warszawie z przewodnikiem mogą być fantastycznym uzupełnieniem kilkudniowego pobytu w Warszawie. Przyjeżdżając na “city break” – nieważne, czy do Paryża, Londynu czy Warszawy – chcemy poznać dane miasto, jego historię, jego najpiękniejsze miejsca, a przy okazji miło spędzić czas. Do miłego spędzenia czasu przewodnik nie jest aż tak potrzebny – bardziej przydadzą się rekomendacje znajomych czy lista atrakcji z portali typu TripAdvisor.

Z kolei spacer po Warszawie z przewodnikiem może nam otworzyć oczy na przeszłość oraz na pewne drobne detale, które nie wprawionym oczom mogą po prostu umknąć. Dobrym pomysłem są też tematyczne spacery przeznaczone dla dzieci – spacer po Warszawie dla dzieci pokaże naszym milusińskim, gdzie mieszkała Złota Kaczka, Bazyliszek i jak to z Syrenką tak naprawdę było.

 

Spacery po Warszawie – gdzie znaleźć ofertę?

Załóżmy, że są już Państwo w Warszawie albo wybierają się do naszej stolicy już za kilka dni. Gdzie znaleźć ofertę spacerów po Warszawie? Z pomocą przyjdzie nam, jak zwykle w ostatnich latach, Internet. Większość przewodników miejskich ma swoją stronę www oraz stronę na Facebooku. Wystarczy chwilę poszukać. Wszyscy – jeśli tylko mają czas – organizują spacery po Warszawie. Część z nich będzie nastawiona tylko na spacery dedykowane, inni – będą organizowali wydarzenia, na które można po prostu kupić bilety w cenie kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych. Przed wyborem przewodnika sugerujemy sprawdzenie opinii o nim – chodzi o to, by przewodnik był człowiekiem otwartym i opowiadał historię w sposób ciekawy i przystępny. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy interesuje nas spacer po Warszawie dla dzieci.

Czytaj także  Najciekawsze kierunki na kolonie 2020

 

Chcielibyśmy tu Państwu polecić jeszcze jedną stronę, na której możemy znaleźć biletowane, a czasem i bezpłatne wydarzenia – stronę waw4free.pl. Znajdziemy tam ofertę spacerów, na które możemy po prostu przyjść w umówione miejsce, gdzie będzie czekał na nas przewodnik. Czasem trzeba kupić bilet online, czasem przewodnik pobierze opłatę na miejscu.

 

Spacer po Warszawie dla dzieci

Szczególną odmianą spacerów tematycznych po Warszawie są spacery dla dzieci. Nasi milusińscy są ciekawi świata, ale też łatwo ich znudzić. Dlatego tak ważne jest, by przewodnik prowadził spacer po Warszawie dla dzieci w sposób dynamiczny, ale i ciekawy. Z dużą ilością zagadek, opowieści, okraszonych odpowiednią porcją humoru. Jeśli potem zapewnimy naszych pociechom pyszne lody, spacer po Warszawie dla dzieci będzie niezapomnianym przeżyciem.

 

Jakie mogą być najciekawsze spacery po Warszawie?

Warto oczywiście zacząć od spacerów po Warszawie z przewodnikiem po najważniejszych turystycznych miejscach stolicy. Na usta cisną się tu najważniejsze obiekty turystyczne, takie jak Stare Miasto, Trakt Królewski, Łazienki Królewskie oraz Wilanów. Tutaj jednak chcielibyśmy zachęcić Państwa – nawet, a może zwłaszcza, jak nie znają Państwo dobrze Warszawy – na spacer po Warszawie z przewodnikiem po mniej uczęszczanych, a bardzo ciekawych miejscach. Dobrym pomysłem może być Praga. Jeśli interesuje nas historia warszawiaków pochodzenia żydowskiego, warto wybrać się na spacer po Muranowie albo po okolicach placu Grzybowskiego. Niezapomnianym przeżyciem może być spacer po okolicach ulicy Foksal albo po Parku na Książęcem. Bardzo ciekawe spacery po Warszawie są organizowane po warszawskim Powiślu oraz Solcu. Wszystkie te miejsca wymagają odkrycia, także dla mieszkańców Warszawy.

Czytaj także  Wolos i Paleros - portowe miasteczka w Grecji

Mamy nadzieję, że udało nam się Państwa zainteresować i że niedługo spotkamy się na spacerze po Warszawie. Oczywiście organizujemy również spacery po Warszawie dla dzieci, zarówno dla tych najmłodszych jak i tych kilkunastoletnich. Dla tych starszych dobrym pomysłem może być spacer śladami “Kamieni na szaniec” albo “Lalki” Prusa – dzięki temu w przystępny sposób przypomną sobie oni wtedy historie znane ze szkoły.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *