Bankom zależy na tym, by mieć jak najwięcej klientów, gdyż to jest podstawą ich utrzymania. W związku z tym, aby zachęcić do skorzystania właśnie z ich oferty, oferują konto za O zł oraz ułatwiają procedury zakładania konta bankowego. Aktualnie rachunek można otworzyć nie tylko poprzez osobistą wizytę w oddziale, ale i przez internet.

Zakładanie konta za O zł w oddziale banku i przez infolinię

Jeśli mamy obawy, że nie będziemy wiedzieli jak założyć konto w banku przez internet, możemy udać się do oddziału instytucji finansowej. Wprawdzie nie jest to trudne, ale niektórzy po prostu wolą kontakt z żywym człowiekiem. Do banku musimy zabrać dowód osobisty, który będzie niezbędny do zawarcia umowy. Konsultant banku pomoże nam wybrać najlepszy dla nas produkt, odpowie na nasze pytania oraz przygotuje wymagane dokumenty. Pamiętajmy, że obecnie większość banków oferuje konto za 0 zł, a by nie musieć płacić za prowadzenie rachunku, trzeba spełnić kilka warunków – wszystko jest zapisane w ofercie danej instytucji finansowej. Najczęściej trzeba mieć stałe wpływy na konto. Bezpłatnie jest wydawana również karta bankomatowa do konta, ale musimy nią wykonać w danym miesiącu operacje, których suma przewyższy pewną kwotę, najczęściej minimum 300 zł. O to wszystko możemy dopytać pracownika banku. Możemy także założyć konto w banku dzwoniąc na infolinię, której numer znajdziemy na ulotce lub na stronie internetowej banku. Procedura składania wniosku o rachunek polega na rozmowie z konsultantem oraz podaniu mu danych, niezbędnych do sporządzenia umowy. Podpisanie dokumentu następuje w oddziale banku lub w domu – kurier przywozi dokumenty, a my musimy je podpisać. Jeśli wszystkie wymagane formalności (przede wszystkim podpisy klienta) zostały zachowane – konto zostanie uruchomione praktycznie natychmiast po zatwierdzeniu przez bank umowy.

Czytaj także  Czarnogóra – 5 atrakcji na wczasy

Jak założyć konto za 0 zł przez internet?

Coraz więcej klientów zakłada konto za 0 zł drogą elektroniczną, co jest szybkie, wygodne i daje możliwość porównania ofert różnych banków oraz zapewnia szybką aktywację konta. Nie musimy się obawiać, że sobie nie poradzimy, bo wszystko jest dokładnie opisane i otrzymamy dokładne instrukcje. Po uzupełnieniu całego wniosku musimy zaznaczyć odpowiednie pola potwierdzające zapoznanie się z regulaminem oraz tabelą opłat i prowizji konta. Dokładnie przeczytajmy, jakie warunki trzeba spełnić, by móc korzystać z konta za 0 zł. Wysłanie wniosku jest pierwszym etapem zakładania konta, a jego pozytywnym efektem jest zawarcie umowy. Możemy to zrobić na dwa sposoby – możemy poprosić o to, by kurier przywiózł dokumenty – wypełniamy je zgodnie z instrukcją z banku, a kurier przekazuje do banku. Druga metoda jest o wiele szybsza, ale wymaga posiadania konta w innym banku. Polega na wykonaniu przelewu weryfikacyjnego z dotychczasowego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego na otwarty rachunek. Taki przekaz powoduje, że umowa staje się wiążąca dla obu stron.

Obecnie wszystkie osoby pracujące muszą mieć rachunek bankowy, na który będzie wpływało wynagrodzenie. Załóżmy konto za 0 zł, by móc swobodnie z niego korzystać bez konieczności ponoszenia opłat. Możemy to zrobić w siedzibie banku, przez infolinię lub internet.

Czytaj także  5 podstaw logistyki, czyli jak działa planowanie przewozu dużej ilości towarów?
Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *