Grecja kontynentalna oferuje turystom wiele atrakcji. Jest to kraj, który zachwyci miłośników trekkingu, zwiedzania starożytnych zabytków, a także osób, które ponad wszystko kochają wypoczynek na plaży. Osoby, które lubią łączyć wszystkie te przyjemności, powinny wybrać dla siebie dobrą bazę wypadową. Miejscowość, która kusi pięknymi plażami i jest położona tak, by można było komfortowo z niej podróżować do wszystkich najpiękniejszych zakątków Grecji kontynentalnej.

Jakie miasto wybrać na bazę wypadową na czas pobytu w Grecji?

Jednym z miast, z którego jest „wszędzie blisko” jest Kamena Wurla położone na wschodnim wybrzeżu Grecji. Jest to miasto należące do regionu Tesalia-Grecja Środkowa. Zatrzymując się tutaj na dłużej można korzystać przede wszystkim dobrodziejstw natury, jakimi są przepiękne, niezwykle czyste i piaszczyste plaże, które zachwycają wszystkich turystów. Wokół plaż znajduje się wiele hoteli, które oferują szeroką ofertę noclegów i usług dopasowanych do potrzeb podróżnych.

Czytaj także  Najciekawsze kierunki na kolonie 2020

Jednak Kamena Wurla to nie tylko doskonałe miejsce do wypoczynku na plaży. Zatrzymując się tutaj można stworzyć sobie bazę wypadową do dalszych wycieczek, do innych regionów Grecji kontynentalnej oraz wysp Morza Egejskiego. Mając nieco więcej czasu warto zawitać w Atenach, Koryncie, Trypolisie i Sparcie położonych na Półwyspie Peloponeskim. Warto też wybrać się na wyspy takie jak Mykonos, Skiatos, Skopelos, Skyros czy Paros.

Hotel Mrvy Grecja – najważniejsze informacje

Hotel Marvy Grecja to jeden z najpopularniejszych ośrodków tego typu położonych w Kamena Wolura. Usytuowany jest on w pobliżu charakterystycznej dla tego regionu piaszczysto-żwirowej plaży. Wystarczy przejść ok. 300 metrów, by cieszyć się pięknem tutejszego wybrzeża. Przy plaży znajduje się wiele kafejek i tawern, w których można skosztować lokalnych przysmaków.

Hotel znajduje się w trzypiętrowym budynku wyposażonym w windę. Na jego terenie znajduje się bar oraz miejsce do grillowania. Klienci hotelu mogą korzystać z darmowego Wi-Fi w barze oraz bezpłatnego parkingu.

Dla turystów udostępniane są pokoje dwuosobowe z możliwością dostawki oraz czteroosobowe, które doskonale sprawdzą się dla rodzin podróżujących z dziećmi. Hotel zapewnia wyżywienie w postaci śniadania w formie bufetu. Jest to więc ciekawa opcja dla osób, które będą chciały cały dzień spędzić poza hotelem, np. na plaży lub zwiedzając okoliczne atrakcje.

Czytaj także  To gdzie ta Nowa Zelandia jest?

 

Hotel Dellis Grecja – doskonały dla rodziny

Hotel Dellis w Kamena Wolura to jeden z hoteli, który polecany jest w szczególności dla rodzin z małymi dziećmi. Jego odległość od plaży to zaledwie 100 m, dzięki czemu nie trzeba długo iść, by cieszyć się zabawą na plaży. Pokoje są dźwiękoszczelne, a każdy z nich wyposażony jest w balkon, z którego można podziwiać okolicę.

Posiłki serwowane są w przytulnej jadalni. Jedzenie można też zjeść w hotelowej restauracji, wydzielone jest także miejsce do grillowania.

Pracownicy hotelu organizują dla gości wycieczki do stanowisk archeologicznych oraz pobliskich klasztorów.

Author