Planujesz wybrać się z rodziną na wymarzony odpoczynek, ale zastanawiasz się jakie hotele wybrać? Z poniższego artykułu dowiesz się, które hotele są najlepsze na spędzenie miłych, wakacyjnych chwil z rodziną. Jakie wymogi powinny spełniać oraz na co zwracać uwagę, podczas wyboru takiego najlepszego.

 

Bezpieczny hotel czyli jaki?

 

Wybierając najlepsze hotele na wakacje z rodziną, należy przede wszystkim mieć na uwadze dobro dzieci. Z tego względu warto jest poszukać informacji, czy dany hotel jest odpowiednio przystosowany do goszczenia maluchów.

  • System zabezpieczeń – taki jak np. zamykane automatycznie drzwi, które uruchamiają się dopiero po włożeniu czytnika, pozwolą na zachowanie bezpieczeństwa np. w nocy.
  • Czytelne wskazówki – które powinny być umieszczone w pokoju. Poznanie procedur w groźnych sytuacjach zwiększy szanse np. na poprawnie przeprowadzoną ewakuację.
  • Bezpieczne otoczenie – jest szczególnie ważne w przypadku maluchów. Mowa tu o zabezpieczonych rogach oraz zaślepkach w kontaktach.

Warto zwrócić również uwagę na ogrodzenie terenu hotelu. Powinno być ono zawsze zamknięte tak, by w momencie, gdy niespostrzeżenie dziecko oddali się od opiekunów, nie mogło się wydostać poza teren hotelu. Natomiast na basenie powinien być ratownik, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem dzieci, kąpiących się w nim.

Czytaj także  Jakie kolonie tematyczne wybrać w 2020 roku?

 

Jak hotele oszukują klientów?

 

W zależności od tego jak dużą masz rodzinę oraz jak małe są Twoje dzieci, wielkość pokoju hotelowego pozostaje nie bez znaczenia. Przede wszystkim ważnym aspektem w pokoju hotelowym są łóżka. Bardzo często zdarza się, że hotele wynajmują pokoje np. dwuosobowe, jako 4 osobowe. Jak to możliwe? Poprzez dostawiane, niewielkie, składane łóżka. W wyniku tego klient musi zapłacić za więcej osób, jednak w zamian nie otrzymuje większej przestrzeni, a jak wiadomo dla dzieci jest ona bardzo ważna.

 

Nieścisłości i próby oszustwa zdarzają się również podczas wykupywania posiłków. Zdarza się, że hotele reklamują swoje dania jako w pełni darmowe dla dzieci do określonego wieku. W praktyce okazuje się, że są to porcje składające się z zupełnie innych, niż podane w menu dań lub są one w pełni darmowe w opcji all inclusive lub po wykupieniu np. dostępu do jakiejś atrakcji.

Family at tropical resort.

 

Atrakcje dla najmłodszych

 

Oprócz bezpieczeństwa, liczy się również rozrywka! Dlatego wybierając daną lokalizację, kieruj się również tym aspektem. Hotel przystosowane do rodzinnych wakacji powinny oferować nie tylko basen, ale również kompleks zabawowy np. dmuchane materace czy place zabaw. Najlepsze hotele zatrudniają specjalnych animatorów, którzy zapewniają i różnorodną zabawę.

Czytaj także  Niedocenione miejsca w Europie

 

Zamawiając hotel spytaj się czy jest możliwość wynajęcia opiekuna do dziecka. Taka opcja może być Waszą przepustką do spędzenia miłego popołudnia lub wieczoru bez dzieci, które będą w tym czasie w dobrych rękach.

 

Wybierając hotel dla całej rodziny, najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo dzieci. Przed zamówieniem pokoju upewnij się, że wszystkie punkty oferty są dla Ciebie jasne i klarowne, a hotel jest w pełni dostosowany pod wymogi i zapotrzebowania dzieci. Takie na Plus Wakacje http://www.pluswakacje.pl/

Author