Na terenie naszego kraju znajdziemy ponad 400 zamków, zachowały się one oczywiście z w różnym stanie- z niektórych pozostały jedynie ruiny, ale sporo jest też takich, które zostały odrestaurowane i wspaniałym, majestatycznym widokiem ciszą oko współczesnych turystów. Niektóre z nich, takie jak Zamek Golubski czy zamek w Mosznej oferują zwiedzającym nawet możliwości noclegowe i to własnie na kilku takich obiektach skupimy się poniżej.

Zamek Książ

Jest to zespół rezydencji mieszczących się w Wałbrzychu, w samym centrum Książańskiego Parku Krajobrazowego. Został on wybudowany pod koniec XIII wieku przez księcia Bolka I Surowego, od tamtego czasu był kilkukrotnie modernizowany i przebudowywany. Ciekawostką jest, że podczas II wojny światowej pod zamkiem wykuto podziemia, które jednak nie są aktualnie udostępnione zwiedzającym. Oprócz pięknych zabytków, stajni i parków, kompleks posiada również część gastronomiczną i hotelową, gdzie można znaleźć noclegi w pokojach, suitach i komfortowych apartamentach.

Zamek Moszna

Zamek Moszna to niezwykła rezydencja posiadająca aż 99 wież i 365 pomieszczeń, położona w województwie opolskim w miejscowości o takiej samej nazwie. Cały obiekt otoczony jest parkiem o powierzchni ponad 100 hektarów, w którym można znaleźć naprawdę wiekowe i ciekawe okazy drzew i krzewów. Pałac powstał w XVIII wieku i od tego czasu był odbudowywany po pożarze i modernizowany. Atrakcją zamku jest również stadnina koni, koncerty i wystawy sztuki, a obiekt oprócz części turystycznej, posiada restaurację i hotel. Można tu nocować w komfortowych pokojach i apartamentach.

Czytaj także  To gdzie ta Nowa Zelandia jest?

Zamek Golubski

Jest to zamek krzyżacki powstały na przełomie XIII i XIV wieku, mieszczący się w Golubiu- Dobrzyniu. W XVII wieku nastąpiła jego przebudowa i do dziś został zachowany we wspaniałym stylu gotycko- renesansowym. Zgodnie z legendą zamek ten miał posiadać tajne przejście, które łączyło go z zamkiem w Radzikach Dużych, które zostało zagrodzone głazem widocznym do dziś w pobliskiej rzece Drwęcy. Zamek oprócz zwiedzania oferuje również świetną restaurację oraz klimatyczne (ale nowoczesne) pokoje dla osób indywidualnych, a także dla rodzin i grup.

Zobacz: https://quatromondis.pl/zamek-golub

Zamek Gniew

Obiekt ten również został zbudowany przez krzyżaków pod koniec XIII wieku, a rozbudowano go i zmodernizowano dwa wieki później. Mieści się on w miejscowości Gniew w województwie pomorskim i przez wiele wieków był siedzibą starostów polskich. Wyjątkową atrakcją, która odbywa się corocznie w drugiej połowie sierpnia, jest inscenizacja bitwy z 1626 roku. Zamek posiada liczne atrakcje dla zwiedzających, takie jak sala tortur, kapliczka czy krużganki obronne. Natomiast goście hotelowi do dyspozycji mogą mieć salę konferencyjną, a także SPA.

Powyżej wymieniono tylko kilka z atrakcyjnych zamków znajdujących się na terenie naszego kraju. Dla każdego wielbiciela historii nocleg, a może nawet cały urlop spędzony w takim miejscu będzie nie lada gratką! Mieszkając w tak historycznych miejscach można zgłębiać ich tajemnice i poczuć się jak prawdziwy magnat, księżniczka lub dzielnie wojujący rycerz!

Czytaj także  Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie?
Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *