Na terenie naszego kraju znajdziemy ponad 400 zamków, zachowały się one oczywiście z w różnym stanie- z niektórych pozostały jedynie ruiny, ale sporo jest też takich, które zostały odrestaurowane i wspaniałym, majestatycznym widokiem ciszą oko współczesnych turystów. Niektóre z nich, takie jak Zamek Golubski czy zamek w Mosznej oferują zwiedzającym nawet możliwości noclegowe i to własnie na kilku takich obiektach skupimy się poniżej.

Zamek Książ

Jest to zespół rezydencji mieszczących się w Wałbrzychu, w samym centrum Książańskiego Parku Krajobrazowego. Został on wybudowany pod koniec XIII wieku przez księcia Bolka I Surowego, od tamtego czasu był kilkukrotnie modernizowany i przebudowywany. Ciekawostką jest, że podczas II wojny światowej pod zamkiem wykuto podziemia, które jednak nie są aktualnie udostępnione zwiedzającym. Oprócz pięknych zabytków, stajni i parków, kompleks posiada również część gastronomiczną i hotelową, gdzie można znaleźć noclegi w pokojach, suitach i komfortowych apartamentach.

Zamek Moszna

Zamek Moszna to niezwykła rezydencja posiadająca aż 99 wież i 365 pomieszczeń, położona w województwie opolskim w miejscowości o takiej samej nazwie. Cały obiekt otoczony jest parkiem o powierzchni ponad 100 hektarów, w którym można znaleźć naprawdę wiekowe i ciekawe okazy drzew i krzewów. Pałac powstał w XVIII wieku i od tego czasu był odbudowywany po pożarze i modernizowany. Atrakcją zamku jest również stadnina koni, koncerty i wystawy sztuki, a obiekt oprócz części turystycznej, posiada restaurację i hotel. Można tu nocować w komfortowych pokojach i apartamentach.

Czytaj także  To gdzie ta Nowa Zelandia jest?

Zamek Golubski

Jest to zamek krzyżacki powstały na przełomie XIII i XIV wieku, mieszczący się w Golubiu- Dobrzyniu. W XVII wieku nastąpiła jego przebudowa i do dziś został zachowany we wspaniałym stylu gotycko- renesansowym. Zgodnie z legendą zamek ten miał posiadać tajne przejście, które łączyło go z zamkiem w Radzikach Dużych, które zostało zagrodzone głazem widocznym do dziś w pobliskiej rzece Drwęcy. Zamek oprócz zwiedzania oferuje również świetną restaurację oraz klimatyczne (ale nowoczesne) pokoje dla osób indywidualnych, a także dla rodzin i grup.

Zobacz: https://quatromondis.pl/zamek-golub

Zamek Gniew

Obiekt ten również został zbudowany przez krzyżaków pod koniec XIII wieku, a rozbudowano go i zmodernizowano dwa wieki później. Mieści się on w miejscowości Gniew w województwie pomorskim i przez wiele wieków był siedzibą starostów polskich. Wyjątkową atrakcją, która odbywa się corocznie w drugiej połowie sierpnia, jest inscenizacja bitwy z 1626 roku. Zamek posiada liczne atrakcje dla zwiedzających, takie jak sala tortur, kapliczka czy krużganki obronne. Natomiast goście hotelowi do dyspozycji mogą mieć salę konferencyjną, a także SPA.

Powyżej wymieniono tylko kilka z atrakcyjnych zamków znajdujących się na terenie naszego kraju. Dla każdego wielbiciela historii nocleg, a może nawet cały urlop spędzony w takim miejscu będzie nie lada gratką! Mieszkając w tak historycznych miejscach można zgłębiać ich tajemnice i poczuć się jak prawdziwy magnat, księżniczka lub dzielnie wojujący rycerz!

Czytaj także  Rozwijaj talenty na koloniach na zamku: Letnie spotkanie z historią i zabawą
Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *