Karkonosze to miejsce bardzo atrakcyjne dla turystów. Nic dziwnego – atrakcji wystarczy tam na całe wakacje. Jednak wcale nie trzeba brać długiego urlopu, by odwiedzić te góry – to również świetne miejsce na długi weekend. Co należy zobaczyć będąc w Karkonoszach?

 

Śnieżka – punkt obowiązkowy?

Śnieżka to najpopularniejszy szczyt w Karkonoszach należący do Korony Gór Polskich. Można dostać się na nią kilkoma szlakami, o różnych stopniach trudności. Na Śnieżce znajdują się schroniska turystyczne, obserwatorium meteorologiczne oraz kaplica pod wezwaniem św. Wawrzyńca. Ten szczyt jest zdecydowanie punktem obowiązkowym wizyty w Karkonoszach.

 

Wodospady – warto zobaczyć?

W Karkonoszach znajdują się trzy wodospady: Kamieńczyka, Szklarki oraz Podgórnej. Pierwszy z nich jest najwyższym wodospadem po polskiej stronie tych gór i położony jest 846 m n.p.m. Przy wodospadzie Kamieńczyka znajduje się jaskinia „Złota Jama”. U podnóży wodospadów znajdują się schroniska.

Czytaj także  5 najlepszych atrakcji w Budapeszcie

 

Karkonosze zamkami stoją?

W Karkonoszach znajdują się liczne zamki i pałace. Turyści mogą zobaczyć tam m.in. zamek Czocha, zamek Bolczów, zamek Wleń, czy zamek w Karpnikach. Jednym z najpiękniejszych pałaców Karkonoszy jest Pałac Na Wodzie w Staniszowie z końca XVIII wieku. Oprócz niego na terenie Karkonoszy znajdują się również pałace: Staniszów, Mysłakowice, Wojanów, Radociny i wiele innych budowli tego typu. Wizyta w karkonoskich zamkach i pałacach to świetna sposobność do zapoznania się z historią tych gór.

witynia Wang w Karpaczu

Chcecie poznać Karkonoskie Tajemnice?

Karkonoskie Tajemnice to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych na terenie tych gór. Miejsce to położone jest na terenie Karpacza u podnóża Śnieżki, a jego celem jest zapoznanie turystów z karkonoskimi legendami i historią tych gór. W podziemiach znajduje się interaktywna ekspozycja, która stanowi dużą atrakcję, zarówno dla młodszych, jak i starszych zwiedzających.

 

Chata Walońska – miejsce dla wytrwałych?

Walończycy to górscy poszukiwacze skarbów. Chata Walońska to miejsce, w którym każdy turysta może poczuć się Walończykiem, wysłuchać historii tych ludzi i poznać związane z nimi legendy. Na odwiedzających czeka próba pokory w dybach, której przejście nagradzane jest wizytą w podziemiach chaty. Tam przyznawane są certyfikaty Pierwszego Stopnia Wtajemniczenia Walońskiego. Po chacie turystów może oprowadzić również Zielarz, który zdradza im wiele ciekawostek związanych z tym miejscem. Przy chacie znajdują się szlaki turystyczne, m.in. magiczny szlak Ducha Gór oraz Szlak Waloński.

Czytaj także  To gdzie ta Nowa Zelandia jest?

 

Zabytki Dolnego Śląska w jednym miejscu?

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska to nie lada gratka dla turystów. Miejsce to znajduje się w Kowarach na terenie dawnej fabryki dywanów. Miniatury stworzone są w skali 1:25, z niezwykłą dokładnością. Turyści mogą tam zobaczyć m.in. makietę Karkonoszy ze Śnieżką, dolnośląskie pałace i zamki i wiele charakterystycznych dla tego regionu obiektów.

 

Wybierając się na wakacje w Karkonosze warto zarezerwować pobyt w jednych ze miejscowych hoteli. W tym celu warto skorzystać ze znanych biur podróży np. Kupwakacje.pl

Author