Jeszcze do niedawna wielu rodziców rezygnowało z wysyłania dzieci na kolonie i obozy. Trzeba jednak przyznać, że od dwóch, trzech lat coraz częściej organizatorzy takich wyjazdów spotykają się z sytuacją, że miejsca na obozy tematyczne znikają jak świeże bułeczki. Gdzie warto wysłać dziecko podczas wakacji w 2022 roku? Jaki jest koszt takiego wyjazdu? Czego nauczą się dzieci podczas kolonii? Na te oraz na wiele więcej pytań odpowiedzi znaleźć można poniżej.

Kolonie tematyczne – numer jeden

Ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród rodziców, jak i dzieci cieszą się obecnie kolonie tematyczne. Wyjazdy, na których dziecko rozwija swoje zainteresowania i pasje są obecnie najczęściej poszukiwane w znanych biurach podróży. Najszybciej wyprzedają się miejsca na koloniach artystycznych, w których to dzieci mogą przez kilkanaście dni malować na płótnie, rysować, jak i rzeźbić. Wyjazdy przepełnione warsztatami aktorskimi lub zajęciami ze śpiewania, czy grania na konkretnym instrumencie także są bardzo chętnie wybierane przez dzieci.

Obozy i kolonie językowe

Nie od dziś wiadomo, że niezwykle popularne jest obecnie to, by dzieci już najmłodszych lat uczyły się języków. Dlatego też organizatorzy różnorodnych wyjazdów wakacyjnych i zimowych postanowili stworzyć kolonie i obozy, na których dzieci i młodzież w ciągu każdego dnia spędzą czas na nauce języka. Co ważne w tego rodzaju wyjazdach biorą udział naprawdę świetni lektorzy, którzy skupiają się na tym, by dzieci także poprzez zabawę uczyły się nowych słówek obcojęzycznych. W ofercie biur podróży można znaleźć już kolonie językowe z językiem angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, a nawet z chińskim. Dzieci mogą wyjechać na kolonie zarówno w wiele pięknych miejsc w Polsce, jak i poza granicami kraju.

Czytaj także  Jak przekonać dziecko, które nie chce jechać na kolonie?

Kolonie sportowe

Rok szkolny nie zawsze sprzyja temu, by dziecko miało czas na aktywność fizyczną. Mimo iż rodzice dbają o to, by zapewnić swoim pociechom ruch na świeżym powietrzu, to jednak nie zawsze jest czas, by rozwijać się w danej dyscyplinie sportowej. Dlatego też nadchodzące wakacje mogą być idealne do tego, by dziecko wyjechało na obóz sportowy lub kolonię, gdzie nie zabraknie ruchu. Kolonie taneczne, obozy konne, obozy pływackie, czy też wyjazdy, na których kilka razy dziennie gra się w różnorodne sporty zespołowe są doskonałym rozwiązaniem dla aktywnych dzieci. Warto postawić na takie rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy dziecko chce spróbować nowej dyscypliny sportowej, jednak nie ma na to czasu w roku szkolnym.

Jak widać z powyższego wybór różnorodnych wyjazdów jest tak duży, że każdy bez problemu znajdzie odpowiedni wyjazd dla siebie. Warto śledzić oferty na stronach organizatorów, gdyż jak tylko pojawią się atrakcyjne kolonie, są one bardzo szybko rozchwytywane przez klientów. W tym roku z pewnością mnóstwo dzieci wybierze się na swoje wymarzone wakacje w różne strony Polski. Kolonie i obozy tematyczne, sportowe są zdecydowanie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Czytaj także  Co warto wiedzieć o dziecięcych fotelikach
Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *