Wiosna to idealny moment na to, aby zacząć na spokojnie planować wakacje. Problem jednak zaczyna się wtedy, gdy nie ma się kompletnie pomysłu, w jakim kierunku w tym roku się udać. I właśnie dlatego warto zaczerpnąć nieco informacji na temat tego, jakie są obecnie najbardziej atrakcyjne kierunki wakacyjne tego sezonu.

Wakacje za granicą

Planując zagraniczne wakacje, ma się do dyspozycji dosłownie cały świat. Jak spośród tak dużej różnorodności i szerokiej możliwości wyboru, dokonać trafnej i odpowiedniej decyzji? Najlepiej zwracać uwagę przede wszystkim na to, jakie są trendy w biurach podróży. A tu nie da się ukryć, że kierunek jest tylko jeden.
Grecja od zawsze była bardzo atrakcyjnym turystycznie krajem, lecz tego roku przewiduje się, że będzie prawdziwie oblężona przez turystów. Nie tylko jej najważniejsze turystyczne ośrodki, lecz również i mniejsze, znacznie mniej uczęszczana przez turystów wyspy. Równie dużą popularnością cieszyć się będzie Hiszpania, a także Włochy. Warto więc zawczasu dokonać rezerwacji w tych właśnie miejscach, ponieważ z każdym kolejnym dniem może być o to coraz trudniej.

Czytaj także  To gdzie ta Nowa Zelandia jest?

Wakacje w Polsce

Jeśli jednak ktoś nie jest zainteresowany wakacjami za granicą, Polska również posiada wiele niezwykle atrakcyjnych zakątków, w które można się udać na rodzinne, lub też romantyczne wakacje.
Wszystko jednak w tym wypadku zależy od tego, czego się od wakacji oczekuje. Jeśli ma to być wypoczynek pod znakiem plaży i opalania się, z góry można zaproponować pobyt nad Bałtykiem, właściwie na całej jego szerokości. Jeśli natomiast kogoś interesują wakacje nieco aktywniejsze, poleca się wyjazd w góry. Tradycyjnie polecić można wakacje w Tatrach, lecz ostatnimi czasy coraz większym powodzeniem cieszą się Bieszczady, które zapewniają swoim gościom, dużo więcej intymności i bliższego spotkania z naturą.

Wakacje dla dzieci

Co jednak w sytuacji, gdy chcemy wakacje spędzić sami we dwójkę, a dziecko wysłać w tym czasie na kolonie? Który kierunek kolonii będzie dla malucha najbardziej odpowiedni i zapewni mu przede wszystkim bezpieczeństwo, ale też i moc zabawy oraz piękne wspomnienia? Z całą pewnością nie wiele kolonii może się równać z Quatromondis. Czym jednak są te kolonie?
Quatromondis to specjalne kolonie odbywające się w zamkach i pałacach, które umożliwiają najmłodszym zrealizowanie najróżniejszych scenariuszy i zabaw. Te fabularyzowane kolonie letnie, ale też i zimowiska, to niezwykle atrakcyjny sposób na zaciekawienie malucha, jego aktywizację, a także nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni z innymi uczestnikami. Poprzez możliwość wyboru aż czterech światów, dziecko będzie miało możliwość dostosowania swojego pobytu możliwie najbardziej do swoich pasji i zainteresowań. Gwarantuje to, że co roku będzie chciało wracać do stworzonych przez siebie światów, a rodzicom zapewnić możliwość swobodnego wyjazdu, czy to za granice, czy też w jedno z wielu nieodkrytych jeszcze miejsc w Polsce.

Czytaj także  Malownicze miasteczka w Grecji
Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *