Gdy aura za oknem przestaje być sprzyjająca wiele osób przestaje wsiadać na rower i wraca do spalinowych metod dojazdu z miejsca na miejsce. Czasy jednak zmuszają nas do zastanowienia się nad sposobem codziennego przemieszczania się. Jeżeli posiadamy rower elektryczny to może on być ciekawą alternatywą dla samochodu czy komunikacji miejskiej. Sprawdźmy więc, czy może on nam służyć także jesienią i zimą.

 

Rower elektryczny – czy jest przystosowany do jazdy jesienią?

Nowoczesne konstrukcje rowerów elektrycznych zdecydowanie nie muszą być stosowane wyłącznie w pięknej pogodzie. Ich budowa została zaprojektowana tak, by mogły one być wykorzystywane w każdych warunkach. Silnik jest zabezpieczony od spodu przed brudem i uszkodzeniem. Umieszczona w ramie lub na niej bateria wykonana jest z ogniw odpornych na niskie temperatury. Musimy jedynie zwrócić uwagę na to, że w zimnie nasz akumulator może rozładowywać się szybciej, więc należy lepiej dbać o jego kondycję i częściej doładowywać. Wciąż jednak nie będą to koszty nawet porównywalne z koniecznością tankowania i pielęgnacji samochodu.

 

Jak się przygotować na codzienne dojazdy rowerem?

Czytaj także  Jak przewozić rzeczy rowerem ?

Wymieniając samochód na rower w trudniejszych porach roku musimy zadbać także o odpowiednią odzież. Nasze ciało powinno być zabezpieczone przed mrozem i opadami, a jednocześnie mieć możliwość skutecznego odprowadzania nadmiaru ciepła.

W takich warunkach doskonale sprawdza się odzież narciarska i snowboardowa. Bielizna termoaktywna to dodatek, który zdecydowanie sprawdzi się u osoby wybierającej rower elektryczny w chłodniejsze pory roku. Przydatne są także oddychające kolejne warstwy, takie jak kurtka z membraną. Dzięki temu nasz pot zostanie odprowadzony na zewnątrz, z my będziemy ochronieni przed opadami.

Warto także wyposażyć się w kilka dodatków. Zabezpieczą one najbardziej narażone na wiatr części naszego ciała. Przydatna będzie więc bandana na twarz, którą będziemy mogli nałożyć na usta i nos. Sportowe okulary z przepuszczającym soczewkami S0 posłużą nam za ochronę oczu. Na dłonie należy nałożyć rękawiczki, które ochronią je przed chłodem, ale jednocześnie nie będą ograniczać naszej swobody ruchów.

 

Wybierz markowy rower elektryczny na jesienne dojazdy

Jeżeli chcemy by nasz jednoślad był doskonale przystosowany do jesiennej jazdy i posiadał nowoczesną konstrukcję, powinien on być wykonany z najwyższą dbałością. Markowy rower elektryczny to produkt z oferty na przykład marki Haibike, KTM, Orbea czy Scott. Firmy te dbają o najwyższą jakość swoich produktów, a ich budowę opierają na wieloletnim doświadczeniu i wiedzy. Rower elektryczny Warszawa znajdziemy w rekomendowanych sklepach BikeSalon przy ulicy Wrocławskiej 25 i Ostrobramskiej 38b. Tam skorzystamy z profesjonalnej pomocy doradców, którzy poprowadzą nas przez wybór idealnego jednośladu bez stresu. Rower elektryczny online również możemy kupić w tym sklepie – znajdziemy go na stronie bikesalon.pl/rowery-elektryczne. Mieszkańcy Warszawy mogą skorzystać z wygodnej dostawy Bike2Door, która pozwoli nam otrzymać złożony rower do naszego domu. W innych miejscach również możemy liczyć na bezpieczną dostawę nowego roweru. Będzie on bardzo dobrze zabezpieczony, a nam pozostanie zamontować kierownicę i przednie koło.

Czytaj także  Dłuższa wycieczka tylko na rowerze trekkingowym.

 

Rower elektryczny to świetna alternatywa dla samochodu jeśli chodzi o codzienne dojazdy w mieście. Na nim oszczędzimy czas i pieniądze, a także zadbamy o naszą aktywność w chłodniejsze pory roku. Warto wziąć pod uwagę taką formę dojazdów, by zapewnić sobie komfort i szybkość poruszania.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *