Jeśli planujemy wakacje, Czarnogóra powinna być na naszej liście. Kraj jest niewielki, ale niezwykle piękny. Póki co, nie jest oblegany przez turystów, dlatego też warto się tam wybrać, zwłaszcza jeśli chcemy przeżyć niebanalną i niezapomnianą przygodę. Niewiele jest miejsc, w którym miesza się kultura śródziemnomorska, orientalna i słowiańska. Zaprasza cudowna Czarnogóra – Villa Laguna to jeden z pięknych hoteli.

Dlaczego warto tam spędzić wakacje. Czarnogóra zaprasza

Polacy coraz częściej i chętniej odwiedzają Czarnogórę, gdyż ten piękny kraj ma wszystko, czego potrzebuje oszczędny i chłonny wrażeń turysta. Spotkamy tam piękne widoki, niedrogie hotele i pensjonaty, ciepłe morze, piękną przyrodę i zabytki historyczne. W Czarnogórze góry schodzą do morza, a rwące rzeki tworzą malownicze kaniony. Na wielbicieli historii w urokliwych miastach i wioskach czekają zamki, twierdze i kościoły. Z wczasów zadowoleni będą poszukiwacze słońce i relaksu nad wodą oraz amatorzy górskiej wędrówki. Tubylcy zaś są sympatyczni i otwarci.

Czytaj także  5 podstaw logistyki, czyli jak działa planowanie przewozu dużej ilości towarów?

Co warto zobaczyć w Czarnogórze?

Podczas wakacji w Czarnogórze koniecznie trzeba odwiedzić wyspę św. Stefana, która jest położna na Morzu Śródziemnym, a można ją zwiedzać tylko z zewnątrz, gdyż odpoczywają tam bogaci turyści i dostępu do bajkowej krainy strzegą ochroniarze. Piękne położenie wyspy możemy podziwiać podczas spaceru w pobliskim parku. Wielbiciele historii i budynków z przeszłości powinni pojechać do średniowiecznego miasta Kotor, w którym wąskie uliczki i place położone wewnątrz murów średniowiecznego miasta tworzą niepowtarzalny klimat.

Jaka jest Czarnogóra – Villa Laguna i jej gościnne progi

W Czarnogórze wiele jest pięknych miast, a jednym z nich jest Budva, która powstała ponad 2500 lat temu. Można tu podziwiać przepiękne kościoły, cerkwie i domy. Senne, wąskie uliczki, miniaturowe ogrody z cytrusami i niewielkie place tworzą niezwykły klimat tego miejsca. Blisko Budvy (w odległości około 22 km) leży miasto Sutomore, w którym mieści się piękny ośrodek. Cudowna Czarnogóra – Villa Laguna, pyszne jedzenie, wspaniałe plaże, słoneczna pogoda! Sutomore to turystyczna miejscowość położona nad zatoką Sutomorski zaliv, 10 km od Baru. W miasteczku jest duża, piaszczysta plaża, więc wielbiciele lenistwa nad wodą na pewno będą zachwyceni. Idealne warunki do spędzania urlopów rodzinnych stwarzają przytulne kawiarenki, gdzie można skosztować regionalnych specjałów. W okolicy warto obejrzeć kilka zabytków, na przykład pięknie położone ruiny weneckiej twierdzy Haj-Nehaj. Ciekawy jest kościół św. Tekli, gdzie odprawiane są nabożeństwa prawosławne i katolickie. Powrót do hotelu będzie przyjemny, gdyż hotel Villa Laguna oferuje wygodne pokoje z bezpłatnym Wi-Fi oraz tarasami z widokiem na basen lub góry.

Czytaj także  Sposoby zakładania konta osobistego. Tradycyjnie czy przez internet? Plusy i minusy obu rozwiązań

Specyficzne położenie sprawia, iż Sutomore to dobre miejsce dla miłośników wypoczynku na plaży i spokoju na łonie natury. Wakacje, Czarnogóra i wspaniałe wspomnienia na długo zostaną z nami.

 

Author