Stany Zjednoczone Ameryki to miejsce, do którego każdy zapalony podróżnik powinien się wybrać. Aby zwiedzić cały kraj potrzeba by kilku miesięcy intensywnych podróży. Wyszczególnijmy więc jedne z najlepszych miejsc do zwiedzenia na jeden raz.

 

Route 66

Otwarta w  26 roku ubiegłego wieku trasa z Chicago do Santa Monica o długości 3945 kilometrów jest najsławniejszą droga Ameryki. Z początku utworzona jako jedna z najważniejszych dróg w stanach zapewniająca rozwój szybki gospodarki, by następnie zostać zastąpiona przez nowocześniejsze autostrady m.in. autostradę Interstate 40. W 2005 roku nadano jej rangę Narodową Drogi Krajobrazowej ze zmienioną nazwą na Historic Route 66. Obecnie idealne miejsce na romantyczną podróż we dwoje.

 

Kanion Kolorado

Największa wizytówka stanu Kolorado. W przenośni i w rzeczywistości. Kanion biegnie przez 446 kilometrów, a miejscami wąwóz ma aż 1600 metrów  głębokości.

Kanion kolorado to nie tylko szansa na niesamowite widoki, dziki m.in. dzięki platformie widokowej SkyWalk, ale także możliwość doznania emocji pochodzących z ekstremalnych spływów kajakowych oraz z uczestnictwa w obozach przetrwania organizowanych przez byłych komandosów.

Czytaj także  5 najlepszych atrakcji w Budapeszcie

 

Strefa 51The Black Mailbox near Area 51

Jest to strefa wojskowa, w której rzekomo rozbił się statek pozaziemski w 1947 roku. Po mimo wielu teorii spiskowych (w większości wyśmiewanych) w 2013 roku rząd USA przyznał się, ze baza istnieje.

Mimo tego, że miejsce te jest niedostępne dla turystów, jego okolice wciąż przyciągają tłumy. Można tam spotkać wiele miejscowych barów tematycznie nawiązujących do UFO, w których można kupić wiele pamiątek, w tym sławny plakat „I want to belive”.

Będąc tam warto zwiedzić tajemnicza skrzynkę Steve Medlina, graniczącą  z bazą Air Force. Przez zwolenników UFO to właśnie w do tej skrzynki dostarczane są dokumenty do zamknie tej strefy. I chociaż brzmi to komicznie, skrzynka już jest kultowa.

 

Park Narodowy Yosemite

Kalifornijski park narodowy, który zajmuje 3000 kilometrów kwadratowych gór. Miejsce znane przede wszystkim ze starych filmów o gorączce złota. To właśnie w znajdujących się tak górach Sierra Nevada tam w 1848 do 1855 poszukiwano złota.

Park znany jest ze względu na piękne wodospady, czyste potoki oraz potężnych sekwoi, które mierzą blisko 100 metrów. Uwagę wzbudza fakt, że 95% powierzeni parku stanowią tereny nie przekształcone przez człowieka.

Czytaj także  Przygoda na kolonii na zamku w Kliczkowie! Zobacz, dlaczego warto!

 

Author